ilk komünyon 22.06.2014 – fotogaleri

Chalice-and-paten

efkaristiya bayramı

pentekost bayramı ve kuvvetlendirme

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali

paskalya bayramı 2014

Mesih İsa diriliş gününde Emmaus’taki öğrencilerle sofrada otururken ekmeği aldı, şükran duasını yaptı ve ekmeği bölüp onlara verdi. O zaman onların gözleri açıldı ve kendisini tanıdılar. İsa ise gözlerinin önünden kayboldu. Onlar birbirine, «Yolda kendisi bizimle konuşurken ve Kutsal Yazıları bize açıklarken yüreklerimiz nasıl da sevinçle çarpıyordu, değil mi?» dediler. (Luka 24,30-33)

Dirilen Mesih İsa, imanlı olan ve Tanrı’nın sözlerini dinleyenlerin yanında yaşıyor. Onun var olduğunu, Kutsal Kitabı okurken, yardım isteyenlerle ekmeğimizi paylaşırken ve özelikle Efkaristiyayı kutlarken farkediyoruz.

Bizde rahipler olarak hepinize, yaşamınız boyunca yanınızda yürüyen dirilmiş Mesih İsa’nın varlığını farketmenizi diliyoruz.

İYİ PASKALYALAR!

KUTSAL HAFTA PROGRAMI


paskalya kermesi 2014

Kardeşlik Uykusu

Kardeşlik Uykusu: Savaş Keskin

PAPA FRANSUA’NIN 2014 ORUÇ DEVRESİ MESAJI

PAPA FRANSUA’NIN 2014 ORUÇ DEVRESİ MESAJI

kül çarşambası 2014

Allah’a dön ve kurtuluş sağlayan sözlere inan.

5 Mart 2014 – KÜL ÇARŞAMBASI

Kül Çarşambası dolaysıyla saat 11.00 ve 17.00’de KÜL TÖRENİ yapılacaktır. Katılamayanlar için pazar ayininde de kül töreni tekrarlanacaktır. Ayrıca Cuma günü ayinden sonra HAÇ YOLU yapılacaktır. İyi bir ORUÇ dönemi geçirmeniz dileğiyle.

ORUÇ HAKKINDA BİLGİLERİ

22. Hastalar günü

Lourdes’taki Meryem Ana Bayramı – 11 Şubat

Hastalar günüdür

Fransa’da bulunan Lourdes dünyanın en ünlü hac yerlerinden biridir. 1858 yılının Şubat ayında Meryem Ana bir mağarada Bernadette Soubirous adlı bir kıza görünür.

O zamandan beri her yıl binlerce kişi Lourdes’taki mağaraya hacı olmak için gelirler. Kimisi şifa bulur, kimisi iç huzura kavuşur, kimi acı çekmenin anlamını fark eder, kimisi yeni bir umut bulur veya Meryem Ananın dünyaya olan sevgisini paylaşmaya başlarlar.

1992 den itibaren Lourdes’taki Meryem Ana Bayramında (11 Şubat) papa Jan Pol 2. tarafından kurulmuş olan hastalar günü kutluyoruz. Bu gün dolasıyla papa özel mesaj bize sunyor. Bu yıl papa Fransua Aziz Yuhanna 1. Mektubundan bir ayet bize çıkardı:

Sevginin ne olduğunu, Mesih’in bizim uğrumuza canını vermesinden anlıyoruz.

Bizim de kardeşlerimiz uğruna canımızı vermemiz gerekir. (1 Yuh 3,16)

İnanç ve merhamet konusunda bize bir mesaj göndermişti.